19/09/2018 |  21:12 ⇒ 20/09/2018 | 00:03 | Autor: RTRS

Liga šampiona: Ajaks silan

U prve dvije utakmice drugog dana prvog kola Lige šampiona vidjeli smo sedam pogodaka. Ajaks je lako izašao na kraj sa AEK-om (3:0), dok su Šahtjor i Hofenhajm remizirali (2:2).

Grupu E u Amsterdamu otvorili su Ajaks i grčki šampion AEK. Gosti su se dobro držali prvih 45 minuta, lai u nastavku potpuni krah. Taljafiko sa dva pogotka i Doni fan de Bek donijeli su "kopljanicima" prva tri boda. Sjajan je ponovo bio srpski reprezentativac Dušan Tadić koji je upisao asistenciju, a na poslednjih 11 mečeva Ajaksa učestvovao je čak sa 7 asistencija i pet pogodaka.

Grupu F otvorio je duel Šahtjora i Hofenhajma koja je na kraju završena podjelom bodova (2:2), iako su gosti iz Njemačke dva puta imali rezultatsku prednost. Vicešampion Bundeslige poveo je preko Griliča, ali Ismaili vraća utakmicu u egal. Do kraja poluvremena Hofenhajm ponovo vodi, a strijelac je Nortvajt, da bi u 81. minutu Šahtjoru izjednačenje donio Majkon dalekomentnim projektilom, što je bio i najljepši potez na utakmici.