20/09/2018 |  07:44 ⇒ 22:25 | Autor: RTRS

ABA Super Kup: Igokea na +3 poslije tri četvrtine (RTRS, UŽIVO)

U Laktašima počinje Super kup ABA lige za košarkaše.

Za prvi trofej u sezoni boriće se osam najbolje plasiranih timova iz prošle sezone.

U prvom četvrtfinalu  Partizan je savladao Mornar sa 91:77.

Igokea od 20.25 časova, uz prenos na RTRS, igra protiv šampiona Budućnosti.

Odličan početak predstavnika iz Republike Srpske! Poslije pet minuta igre Igokea ima vodstvo 13:5.

Nakon prve četvrtine Aleksandrovačni imaju prednost 21:19.

U 14. minutu rekordna prednost Igokee, prvi put dvocifrena, trenutno je 33:23.

Ipak, Budućnost konsoliduje redove, ali na pauzu se odlazi sa prednosti Igokee +6, 45:39.

Budućnost je furiozno krenula u nastavku serijom 6:0 za prvo izjednačenje (45:45), ali Igokea za tri minuta ponovo odlazi na +8 (57:49).

Bilo je u jednom trenutku ponovo +10, ali kao po pravilu tim iz Podgorice se vraća ekspresno u igru, dolazi na -1, ali poslije tri četvrtine prednost i dalje na strani domaćina (67:64).

Budućnost okreće rezultat u svoju korist, pet minuta prije kraja susreta gosti imaju +6 (73:79)

Preostala četvrtfinala, Cedevita-Zadar i Crvena zvezda-Olimpija na programu su sutra u 18.00, odnosno 20.30 časova.

Polufinalni dvoboji biće odigrani subotu, dok je veliko finale zakazano za nedjelju.

Titulu pobjednika brani sastav Cedevite, koji je prošle godine trijumfovao u Baru.