20/09/2018 |  10:48 ⇒ 10:52 | Autor: B92

Nedved pokušao da se obračuna sa Feliksom Brihom

Potpredsjednik Јuventusa Pavel Nedved navodno je pokušao da se obračuna sa sudijom Feliksom Brihom.

Nedved je pokušao da napadne arbitra koji je isključio fudbalera italijanske ekipe Kristijana Ronalda u utakmici protiv Valensije u Ligi šampiona.

Јuventus je u Valensiji pobijedio sa 2:0, a Ronaldo je debitovao u Ligi šampiona za crno-bijele.

On je dobio direktan crveni karton nakon što je u 29. minutu poslije guranja i duela sa defanzivcem Valensije Muriljom, pokušao da ga povuče za kosu. Glavni sudija to nije vidio, ali je isključio Ronalda poslije konsultacije sa pomoćnikom.

To je prvi crveni karton za Ronalda u 154 utakmice koliko je odigrao u Ligi šampiona. Portugalac je bio u nevjerici i plakao je dok je izlazio sa terena, a kod tunela ga je dočekao Nedved koji je pokušavao da ga utješi.

Italijanski mediji prenijeli su da je Nedved bio bijesan na sudiju i da je zajedno sa dvojicom direktora kluba pokušao da se sukobi sa Brihom u poluvremenu.

Navodi se da su sudije po završetku prvog poluvremena odmah otišle u svlačionicu i da nisu odgovorile na proteste predstavnika Јuventusa.

Trener Јuventusa Masimilijano Alegri ocijenio je da bi VAR bio od pomoći u sinoćnjoj utakmici.

Ronaldo bi zbog crvenog kartona mogao da propusti tri utakmice u Ligi šampiona.