21/09/2018 |  20:10 ⇒ 22/09/2018 | 08:30 | Autor: RTRS

ABA Superkup:Zvezda na +9 nakon tri četvrtine

U Poslednjem četvrtfinalnom dvoboju ABA Superkupa koji se igra u Laktašima, prolaz među četiri najbolje ekipe tražiće košarkaši Crvene zvezde i Olimpije.
Dejan Davidovac (foto: Crvena zvezda mts) -
Dejan Davidovac (foto: Crvena zvezda mts)

Beograđani su apsolutni favoriti u ovom meču, i uz podršku publike koje će sasvim sigurno biti na njihovoj strani, srpski šampion ne bi smio imati pretjerano težak posao u sudaru sa predstavnikom iz Slovenije.

Ovaj duel možete pratiti u direktnom prenosu na našem programu, a pobjednik ovog meča ide na Cedevitu, koje je nešto ranije u hrvatskom derbiju bila bolja od Zadra (85:77).

Izjednačene uvodne minute, šest minuta igre, rezultat u Laktašima 18:15 za "crveno-bijele".

Finiš prve četvrtine u potpunosti je pripao ekipi iz Ljubljane. Olimpija ima +8 nakon prvih 10 minuta igre (20:28).

Vraća se polako Zvezda u igru, nakon pet minuta igre u drugoj četvrtini Olimpija ima prednost, ali sada samo +1 (32:33).

Igra se koš za koš, Olimpija čuva minimalnu prednost i na odmor odlazi sa +2 (40:42).

Crvena zvezda furiozno ulazi u treću četvrtinu, vrlo brzo okreće rezultat u svoju korist. Olimpija četiri minuta nije postigla koš, pa "crveno-bijeli" u 26. minutu imaju prednost +3 (48:45).

Evidentno da su košarkaši Zvezde mnogo ozbiljnije shvatili protivnika, a kao rezultat toga jeste konstantno povećanje vodstva, pa nakon tri četvrtine prednost iznosi +9 (60:51).

Pet minuta prije kraja Zvezda na velikih +20 (76:56)!

Јuče su plasman u polufinale obezbijedili Partizan i Budućnost. "Crno-bijeli" su bili bolji od Mornara iz Bara (91:77), dok je aktuelni šampion ABA lige iz Podgorice u neizvjesnom meču savladao domaćina Igokeu (90:86).