13/10/2018 |  11:46 ⇒ 11:47 | Autor: RTS

Đoković u finalu Šangaja

Najbolji srpski teniser Novak Đoković je prvi finalista Masters turnira u Šangaju, jer je ubjedljivo sa 2:0 (6:2;6:1) savladao Sašu Zvereva u prvom polufinalnom meču.
Novak Đoković u Šangaju (Foto: atpworldtour.com) -
Novak Đoković u Šangaju (Foto: atpworldtour.com)

Protivnik Đokovića u finalu biće pobjednik drugog polufinalnog meča u kome će snage odmeriti Rodžer Federer i Borna Ćorić.

Saša Zverev je uspeo da parira Đokoviću samo na početku prvog seta, ali je srpski as izborio brejk šansu na trećem servis gemu petog tenisera svijeta i realizovao je za vođstvo koje je još jednim brejkom pretvorio u osvajanje prvog seta sa 6:2.

Slično je bilo i u drugom setu, samo je najbolji teniser Srbije do brejka došao već na drugom servis gemu Zvereva.

Samouvjerenom i odličnom igrom Novak Đoković je bez mnogo neizvjesnosti izborio plasman u finale i šansu za osvajanje i četvrte titule u Šangaju.

Konkurent srpskom teniseru u finalu biće pobjednik drugog polufinalnog meča u kome se sastaju Rodžer Federer i Marin Ćilić.