13/10/2018 |  18:50 ⇒ 21:32 | Autor: BETA

Zvezda rutinski sa Krkom, pobjeda FMP-a

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Krku sa 80:66 u prvom meču trećeg kola ABA lige.

Izabranici Milana Tomića ostali su neporaženi u regionalnom takmičenju, dok je ekipa iz Novog Mesta doživjela drugi neuspjeh.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Bili Beron sa 13 poena, dok su dvocifreni još bili Ristić 10 poena, šest skokova i Reglend 10 poena i četiri asistencije.

Goste je predvodio Marineli sa 15 poena i sedam asistencija.

Krka je dobra započela utakmicu, vodila je sa 8:7, ali je tada uslijedila velika serija beogradskog kluba. Zvezda je gotovo sve pogađala i prvu četvrtinu rešila je rezultatom 29:17, a početkom druge prednost je dostigla i 17 poena razlike - 34:17. Na poluvrijeme je Zvezda odnela ''plus 14'' (46:32), a ni nastavak meča nije doneo bitnije promjene u odnosu snaga na terenu.

Krka je u jednom trenutku uspjela da priđe na 46:36, ali ništa više od toga. Zvezda je ponovo počela da uvećava prednost koja je sredinom trećeg kvartala dostigla i 20 poena razlike - 71:51.

Do kraja meča se pitanje pobjednika nije postavljalo, Zvezda je rutinski završila posao i napravila lijepu uvertiru pred treće kolo Evrokupa, kada će ugostiti špansku Andoru. Taj meč je na programu 16. oktobra u 19 časova, a četiri dana kasnije "crveno-bijeli" će još jednom biti domaćini u ABA ligi, ovoga puta protiv Igokee, a Krka dočekuje drugog velikana iz Srbije, tim Partizana.

U drugoj utakmici danas FMP je savladao Cibonu nakon produžetaka rezultatom 93:88. Nakon regularnog vremena rezultat je bio izjednačen 79:79.

FMP su do pobjede predvodili Јeremić i Apić (po 25 poena), dok je kod Cibone najefikasniji bio Gilbert (17).