20/10/2018 |  17:57 ⇒ 17:58 | Autor: Agencije

Real srušio rekord neefikasnosti iz 1985. godine

Real Madrid je na današnjoj utakmici protiv Levantea (1:2) srušio crni rekord neefikasnosti iz aprila 1985. godine.
Liga šampiona - Real Madrid (foto:PAUL HANNA) -
Liga šampiona - Real Madrid (foto:PAUL HANNA)

Kraljevski klub je u 72. minutu susreta postigao prvi gol nakon osam sati i jedan minut igre u kojima nije zatresao mrežu protivnika.

Porazom na Santijagu Bernabeuu od Levante u devetom kolu LaLige Real je samo dodatno produbio tešku krizu.

Evropski šampion već petu uzastopnu utakmicu nije pobijedio, a čak četiri puta je poražen.

Bolji od Reala bili su Sevillja (3:0), CSKA Moskva (1:0), Alaves (1:0) i danas Levante (2:1), dok su s Atletikom igrali neriješeno, bez pogodaka.

Trener Hulen Lopetegi čeka otkaz, a novi problem za Real je što iduće nedjelje putuju Barseloni na noge na Kamp Nou.