20/10/2018 |  19:45 ⇒ 19:47 | Autor: RTRS

Premijer liga BiH- Za Zvijezdu 09 druga pobjeda

Fudbaleri Zvijezde 09 ostvarili su drugu pobjedu u Premijer ligi BiH.
Premijer liga BiH - Foto: ilustracija
Premijer liga BiHFoto: ilustracija

Zvijezda 09 slavila je protiv Goška minimalnim rezultatom (1:0), u utakmici 14. kola. Fudbaleri Zvijezde zabilježili su drugi trijmuf u šampionatu BiH. Oni su u Ugljeviku savladali Gošk minimalnim rezultatom 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Miljan Govedarica u 17. minutu susreta, a zanimljivo je da je asistent bio Babić koji je loptu ubacio čak iz auta.

Osim gola, u prvom poluvremenu viđene su dvije dobre šanse za goste, ali su Aletić i Kulović pogađali samo stativu i prečku. U drugom poluvremenu Zvijezda je najizgledniju šansu imala u 85. minutu preko Brkića, dok je posljednju priliku za izjednačenje Gošk imao u 87. minutu preko Karamarka, međutim siguran je bio golman domaćih Erić.

Odigrana su još tri susreta, u derbiju u Mostaru, Željezničar je savladao Zrinjski sa 1:0, dok je Mladost istim rezultatom pobijedila Tuzla Siti.

Sarajevo je pobijedio sa minimalnih 1:0 tuzlansku Slobodu.

Sutra igraju Krupa - Radnik i Čelik - Široki Brijeg.