08/11/2018 |  19:07 | Autor: RTRS

Liga Evrope: Fener bolji od Anderlehta

Fudbaleri Fenerbahčea pobijedili su Anderleht u četvrtom kolu grupe D Lige Evrope sa 2:0, dok je Astana savladala Јablonec sa 2:1.
Fenerbahče - Anderleht (Foto:Tanjug / AP Photo/Lefteris Pitaraki) -
Fenerbahče - Anderleht (Foto:Tanjug / AP Photo/Lefteris Pitaraki)

Fenerbahče je tako došao do sedmog boda i nalazi se na dva boda zaostatka od Dinamo Zagreba koji je prvi sa devet bodova.

Golove za turski tim dali su Valbuena i Frej, a tim iz Istanbula je čitav posao riješio u drugom poluvremenu.

Anderleht je imao nekoliko dobrih šansi da povede, jednu od najboljih je propustio Trebel kada je u finišu prvog poluvremena iz slobodnog udarca pogodio prečku.

U timu iz Brisela igrao je i BH reprezentativac Ognjen Vranješ, koji je i krivac za drugi gol ekipe iz Istanbula.

U drugom meču, Astana je savladala Јablonec sa 2:1 pogocima Pedra Enrikea iz 18. i Postnikova iz 88. minuta. Јedini pogodak Јabloneca je auto-gol igrača Astane Zaintudinova u 41. minutu.