01/12/2018 |  11:30 | Autor: RTS

Denveru triler završnica, Јokić dobar

U poslednjoj sinoćnoj utakmicu u NBA ligi Denver je nadigrao Portland sa 113:112 u vrlo dramatičnoj završnici. Nikola Јokić je ponovo bio blizu dvostrukog dvocifrenog učinka, a najefikasniji u timu pobjednika je bio Gari Haris.
Nikola Јokić  (Foto:NBA) -
Nikola Јokić (Foto:NBA)

Denver je na gostovanju vrlo silovito ušao u meč i već na startu došao do dvocifrene prednosti poslije prve četvrtine.

Prednost su ojačali i u drugoj četvrtini, ali su domaćini u drugom poluvremenu uspeli da preokrenu ritam i anuliraju tu prednost.

Ušlo se u krajnje neizvjesnu završnicu koja je ipak pripala Denveru sa 113:112.

Srpski internacionalac Nikola Јokić je bio blizu dvostrukog dvocifrenog učinka sa postignutih 15 poena, uz šest skokova i osam asistencija.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Gari Haris koji je ubacio 27 poena.

U poraženom timu Јusuf Nurkić je postigao 17 poena i uhvatio 11 lopi.

Uz nekoliko vrlo dramatičnih utakmica, poput pobjede Memfisa nad Bruklinom sa 131:125 poslije dva produžetka, proteklu noć u NBA ligi je obilježio i rekord Hjustona.

Na gostovanju Hjuston je deklasirao San Antonio sa čak 136:105 postigavši nevjerovatne 22 trojke.