06/12/2018 |  08:45 ⇒ 09:03 | Autor: RTS

Јokićev dabl-dabl u pobjedi, Bobijev rekord sezone u porazu

Košarkaši Denvera savladali su kao gosti Orlando poslije produžetka sa 122:116 uz dabl-dabl partiju Nikole Јokića. Los Anđeles Klipersi poraženi u Memfisu (96:86) uz 19 poena Bobana Marjanovića.

Nagetsi su sedmu uzastopnu pobjedu, koja ih drži na prvom mjestu Zapada, ostvarili tek poslije dodatnih pet minuta, pošto je Terens Ros pogodio trojku za izjednačenje na sedam sekundi prije kraja regularnog dijela (112:112).

Ipak, u produžetku nije bilo magije za Medžik i trijumf je otišao u Kolorado.

U balkanskom dabl-dabl okršaju dvojice Nikola uspješniji je bio srpski. Јokić je za 35 minuta u igri ubacio 12 poena, imao 13 asistencija i 8 skokova, dok je na drugoj strani Vučević zabilježio 24 poena uz 15 skokova.

Јedini efikasniji od njih bili su Marej sa 31 u pobjedničkom, odnosno Furnije sa 26 u poraženom timu.

Klipersi su porazom u Memfisu u neefikasnoj utakmici izgubili korak sa Denverom, ali je odlično veče imao srpski centar Boban Marjanović.

On je za svega 13 minuta na parketu ubacio sezonski rekord od 19 poena i bio najefikasniji u svom timu, pogodivši 11 od 12 slobodnih bacanja - najviše u dosadašnjoj NBA karijeri.

Za razliku od njega, Miloš Teodosić ni ovoga puta nije dobio prilku od trenera Riversa.

U redovima domaćeg sastava, u kojem je debitovao novajlija Јoakim Noa, najbolji je bio Konli sa 22 poena.