12/01/2019 |  21:18 ⇒ 13/01/2019 | 12:06 | Autor: RTRS

Partizan deklasirao Krku (VIDEO/FOTO)

Košarkaši Partizana deklasirali su Krku u 15. kolu ABA lige 87:55 i sa kamatom im se revanširali za poraz iz prvog dijela sezona u Novom Mestu.
Partizan - Krka (foto: KK Partizan NIS) -
Partizan - Krka (foto: KK Partizan NIS)

Crno-bijeli su pred 6.000 navijača ostvarili treći uzastopni trijumf u regionalnom takmičenju i sa 9-6 prestigli su Budućnost (9-5) koja u ponedjeljak gostuje FMP u Železniku. Slovenački tim je ostao na dnu tabele sa skorom 4-11.

Krka je bolje počela meč i u 6. minutu vodila je 9:5, ali su gosti do kraja četvrtine postigli još samo dva poena. Partizan je u tom dijelu meča postigao četiri trojke uz procenat šuta 50 odsto i poslije prve dionice imao je 9 poena viška (20:11).

Ekipa Andree Truinkijerija je poslije trojke Alekseja Nikolića u 18. minutu došla do 39:24, ali do odlaska na odmor nije postigla nijedan koš, što su gosti iz Slovenije iskoristili i serijom 6:0 djelimično popravili utisak.

Interesantno je da je Partizan u prvom poluvremenu više šutirao za tri poena (7/16) nego za dva (7/14).

Crno-beli su furiozno počeli drugih 20 minuta i serijom 11:0 već u uvodnom dijelu trećeg perioda prelomili utakmicu (50:30), ali Trinkijerijevi izabranici nisu gubili fokus. Domaći su posljednju četvrtinu otvorili novom serijom 8:0 za maksimalnih 69:41.

Partizan u sljedećem kolu gostuje još jednom dužniku Zadru, koji je pobjedom u Beogradu direktno uticao da se klub iz Humske zahvali na saradnji Nenadu Čanku i angažuje italijanskog trenera.

Izvor: sportklub.rs