23/01/2019 |  08:56 ⇒ 08:57 | Autor: RTRS

AO: Puj preko Raonića u polufinale

Luka Puj savladao je Miloša Raonića u četiri seta u četvrtfinalu Grend slem turnira Austalija open. Francuz u polufinalu čeka pobjednika duela Đoković - Nišikori.
Luka Puj (foto: twitter.com/australianopen) -
Luka Puj (foto: twitter.com/australianopen)

Puj je pobijedio 3:1. Po setovima je bilo 7:6 (4), 6:3, 6:7 (2), 6:4, a meč je trajao tri časa i šest minuta. Francuz je imao 62 direktna poena, a Raonić 59, dok je u as udarcima Kanađanin bio nešto uspješniji (25:14). Međutim, u brejk loptama se vidi velika razlika, Puj je imao čak 14 prilika, iskoristio je tri, dok je Raonić samo jednom došao u priliku da oduzme rivalu servis, i ostaoje samo na pokušaju.

Francuzu je ovo rezultat karijere, i u polufinalu čeka pobjednika duela Novak Đoković - Kei Nišikori, koji je na rasporedu u 9.30 časova.

Јuče je već poznat jedan polufinalni par, a čine ga Rafael Nadal i Stefanos Cicipas.