09/12/2010 |  09:16 | Autor: RTRS

LŠ: ARSENAL-PARTIZAN 3:1

Fudbaleri Partizana su završili učešće u Ligi šampiona porazom od Arsenala u Londonu. Pred više od 55.000 gledalaca na Emirejtsu crno-beli su dobro parirali "tobdžijama" sedamdesetak minuta, ali je domaći tim znao da kazni trenutke dekoncentracije protivnika i pobjedom riješi pitanje plasmana među 16 najboljih, ne čekajući ishod susreta u Donjecku.
Arsenal je do vođstva došao bez šanse i poslije prestrogo dosuđenog jedanaesterca koji je realizovao Van Persi. Crno-beli su prvi gol iz igre u Ligi šampiona postigli početkom drugog poluvremena, a strijelac je naravno bio Kleo. Ofanziva domaćina poslije izjednačenja donijela je rezultat zahvaljujući greškama odbrane crno-belih. Najprije je u 73. minutu Јovanović asistirao Volkotu za 2:1, da bi konačan rezultat postigao Nasri četiri minuta kasnije. Partizan nije demoliran u Londonu, kako su mnogi očekivali, a za utjehu crno-belima može da posluži i činjenica da su prošli mnogo bolje od Brage i Šahtjora, koje je Arsenal iz Londona ispratio sa šest, odnosno pet golova u mreži. Ostali rezultati: Grupa E: Bajern - Bazel 3:0 (2:0) Riberi 35', 50', Timoščuk 37 Kluž - Roma 1:1 (0:1) Borijelo 21' - Traore 88' Tabela: Bajern 15, Roma 10, Bazel 6, Kluž 4 Grupa F: Olimpik Marsej - Čelsi 1:0 (0:0) Brandao 80' Žilina - Spartak Moskva 1:2 (0:0) Majtan 48' - Aleks 55', Ibson 62' Tabela: Čelsi 15, Olimpik Marsej 12, Spartak 9, Žilina 0 Grupa G: Real Madrid - Okser 4:0 (1:0) Benzema 11', 72', 88', Ronaldo 50' Milan - Ajaks 0:2 (0:0) De Zuv 57', Aldejvajreld 66' Tabela: Real 16, Milan 8, Ajaks 7, Okser 3. Grupa H: Arsenal - Partizan 3:1 (1:0) Van Persi 30'(pen), Volkot 72', Nasri 77' - Kleo 52' Šahtjor - Braga 2:0 (0:0) Rat 78', Luis Adrijano 83' Tabela: Šahtjor 15, Arsenal 12, Braga 9, Partizan 0