11/02/2019 |  08:56 ⇒ 08:56 | Autor: RTS

Bogdanović i Bjelica solidni u pobjedi Sakramenta (VIDEO)

Košarkaši Sakramenta su nadigrali Finiks sa 117:104 uz dobre partije srpskih internacionalaca Bogdana Bogdanovića i Nemanje Bjelice. Orlando je na gostovanju ubjedljivo nadigrao Atlantu sa 124:108, a šampioni NBA lige Golden Stejt su u posljednjem meču u noći između nedjelje i ponedjeljka savladali Majami sa 120:118.
Bogdan Bogdanović - Foto: B92
Bogdan BogdanovićFoto: B92

Sakramento je na domaćem terenu ubedljivo nadigrao Finiks sa 117:104 i nanio im četrnaesti poraz u nizu, uz dobre partije srpskih internacionalaca u pobjedničkom timu.

Od samog starta domaćini su preuzeli inicijativu i fođstvo pa se do kraja postavljalo samo pitanje sa kolikom će razlikom završiti meč.

Najefikasniji u timu Sakramenta bio je Marvin Begli, koji je postigao 32 poena za rekord karijere, a pratili su ga Badi Hild sa 18 i Dearon Foks sa 17 poena.

Bek Kingsa i reprezentacije Srbije Bogdan Bogdanović je za 27 minuta upisao 14 poena uz po pet skokova i asistencija, kao i tri ukradene lopte i blokadu.

Srpski krilni centar u timu Sakramenta Nemanja Bjelica je za 22 minuta na terenu ubacio 10 poena uz osam skokova, dvije asistencije, jednu ukradenu loptu i tri blokade.

Devin Buker je u timu Finiksa boi najefikasniji sa 27 poena, DŽoš DŽekson je meč završio sa 18, a Deandre Ejton sa 16 poena.

I Orlando je bio više nego ubjedljiv u duelu sa domaćinom Atlantom koju su nadigrali sa čak 124:108, a jedan od najzaslužnijih za novi trijumf tima sa Floride bio je crnogorski centar Nikola Vučević.

Vučević je na terenu proveo 29 minuta i postigao 19 poena uz 12 skokova, tri asistencije i jednu blokadu.

Šampioni NBA lige Golden Stejt su u posljednjem meču u noći između nedjelje i ponedjeljka savladali Majami sa 120:118.

Aktuelni šampioni su došli do pobjede u samom finišu vrlo neizvjesnog meča punog dramatičnih obrta.

Već na startu meča gosti su poveli i uspjeli da sa vođstvom odu na pauzu u poluvremenu.

Domaćini tek u trećem delu utakmice uspijevaju da povedu, ali u finišu utamice ponovo dolazi do obrta, da bi pobjednik bio odlučen u samoj završnici meča koševima Kevina Durenta.

Durent je bio i najefikasniji sa 39 poena, Klej Tompson je ubacio deset poena manje, a Stef Kari je imao 25 poena.

U timu Majamija DŽoš Ričardson je imao 37 poena za rekord karijere, Dion Vejters je dodao 24, a DŽastis Vinslou 22 poena. Hasan Vajtsajd je ostvario dabl-dabl od 13 poena i 12 skokova, dok je Dvejn Vejd upisao deset poena.

Golden Stejt na prvom mjestu na Zapadu NBA lige ima skor 40-15, dok drugoplasirani Denver ima skor 37-18.