27/05/2019 |  17:57 | Autor: RTRS

Aston Vila se vratila u Premijer ligu!

Fudbaleri Aston Vile izborili su na Vembliju povratak u Premijer ligu.

Ono što im je izmakolo prošle godine u duelu sa Fulamom, igrači Aston Vile sproveli su u djelo ove godine u duelu sa Derbi Kauntijem pobjedom 2:1.

Sjajn meč odigrala su dva tima, vrijedan svake pare stotina miliona funti koliko pobjeda donosi.

U finišu prvog poluvremena Vila je golom El Gazija krunisala terensku inisijativu i hrabru igru u prvom dijelu.

Do drugog gola Aston Vila došla je zahvaljujući grešci golmana Rusa, a strijelac je bio Mekgin, iako se možda može razgovarati da li je Mekgin napravio faul nad golmanom.

Devet minuta prike kraja, utakmica je dobila novu adrenalinsku inijekciju u vidu gola Derbija. Mrežu Vile zatresao je Marioti.

Ipak, nije Lampardov tim mogao ni do produžetka iako je imala sjajnu priliku na isteku nadoknade vremena i Aston Vilu ćemo sljedeće godine gledati u elitnom takmičenju.

Izvor: Sport Klub