17/06/2019 |  08:11 ⇒ 08:40 | Autor: RTS

Švajcarci pali u Novom Sadu, Srbija na prvenstvu Evrope! (VIDEO)

Rukometna reprezentacija Srbije plasirala se na Evropsko prvenstvo, pošto je u odlučujućoj utakmici savladala Švajcarsku sa 32:31.
Radost rukometaša Srbije - Foto: RTS
Radost rukometaša SrbijeFoto: RTS

Srbija je krajem prvog dijela igre uspjela da slomi protivnika i povede.

U nastavku, momci selektora Peruničića su povećali prednost i poveli sa 29:25.

Ipak, nekoliko minuta loše igre iskoristili su Švajcarci i došli do izjednačenja.

U posljednjem minutu sreća je bila na strani Srbije, koja je došla do pobjede pred domaćom publikom u Novom Sadu.

Završni turnir igra se u od 9. do 26. januara sljedeće godine u Norveškoj, Austriji i Švedskoj.

Srbija: Pušica, Vujić 3, Crnoglavac 6, Pešić 1, Radivojević 8, N. Ilić 1, Mošić, V. Ilić 2, Nikolić 1, Kukić 6, Zelenović 2, Sretenović 1, Marsenić 1, Ivanišević, Stanković, Milosavljev.

Švajcarska: Portner, Šmid 6, Majster 1, Ruin 2, Tunovski 6, Svajlen 1, Lir 4, Sidorovič 2, Fon Dešvanden, Remi 2, Kutel 4, Maroš 2, Tominec, Muleman 1, Bringolf, Novak.

Sve reprezentacije iz regiona prošle dalje

Rukometne reprezentacije svih država nastalih raspadom SFR Јugoslavije biće učesnici Evropskog prvenstva 2020. godine.

Hrvatska (u grupi sa Srbijom), Sjeverna Makedonija i Slovenija su bez problema stigle do prvih mjesta u svojim kvalifikacionim grupama, dok su ostale tri selekcije imale mnogo više muka da se domognu kontinentalnog takmičenja.

Crna Gora je, poslije senzacionalne pobjede nad svjetskim i olimpijskim šampiom Danskom, razbila Ukrajinu 27:21 i u direktnom okršaju se izborila za prvo mjesto u grupi. Tako su Crnogorci anulirali blamažu s početka ciklusa kada su remizirali sa Farskim Ostrvima.

Srbija i BiH su do cilja došle poslije drama u finišima utakmica poslednjeg kola. Obje selekcije su se našle među četiri najbolje trećeplasirane.

Reprezentacija BiH je do prvog učešća na evropskim prvenstvima stigla poslije izjednačujuće pobjede na gostovanju Češkoj 24:23 pogotkom Ivana Karačića, takođe u posljednjem minutu.

Šampionat Evrope će se održati od 9. do 26. januara 2020. godine u Austriji, Norveškoj i Švedskoj.