19/06/2019 |  11:00 ⇒ 11:02 | Autor: B92

Brazilu VAR poništio tri gola protiv Venecuele!

Fudbalska reprezentacija Brazila remizirala je sa Venecuelom (0:0), u okviru drugog kola grupe A Kopa Amerike.

"Kariokama" problem nije predstavljao samo čvrst rival već i VAR tehnologija. "Oko sokolovo" se koristilo čak u tri situacije ispred gola gostiju.

Prvo je u 47. minutu u šesnaestercu Venecuele oboren Gabrijel Žesus. Ipak, sudija Hulio Baskunan je, nakon pregleda snimka, odlučio da prekršaja u ovoj situaciji nije bilo.

Samo petnaestak minuta kasnije, u centru pažnje je ponovo golgeter Mančester sitija, koji je iz peterca zakucao loptu u protivničku mrežu. Ipak, VAR je i ovoga puta pokazao da je prije finiša akcije, asistent Firmino bio u nedozvoljenoj poziciji.

Video tehnologija radila je i u 89. minutu, kada je poništen gol Filipea Kutinja.

Brazilci su, bez povrijeđenog Nejmara, dominirali tokom čitavog meča. Ka golu gostiju uputili su čak 19 udaraca. Ipak, od svih tih šuteva, samo je jedan išao u okvir gola.

Na kraju meča, fudbaleri Brazila, ponovo su bili ispraćeni zvižducima navijača sa stadiona u Salvadoru.

"Karioke" naredni meč igraju sa Peruom, dok Venecuelance očekuje duel sa Bolivijom.