02/07/2019 |  19:41 ⇒ 19:46 | Autor: B92

Nadal rutinski – slijedi spektakl s Kirjosom (VIDEO)

Rafael Nadal, drugi teniser svijeta, plasirao se u drugo kolo Vimbldona, pošto je poslije tri seta savladao Јapanca Јuičija Sugitu.
Rafael Nadal - Foto: Twitter
Rafael NadalFoto: Twitter

Španski teniser odigrao je rutinski meč i za nešto više od dva sata prošao je dalje – 6:3, 6:1, 6:3.

Nadala sada očekuje veliki ispit jer će mu protivnik u drugom kolu biti australijski teniser Nik Kirjos, koji je poslije pet setovao bio bolji od sunarodnika DŽordana Tompsona.

Sugita je pružio dobar otpor Nadalu, pogotovo u prvom setu, kada je uspio da napravi brejk sa 2:0. Međutim, Rafa je ubrzo uspio da vrati brejk zaostatka i izjednači.

Do kraja seta Španac je još jednom oduzeo servis Јapancu i rezultatom 6:3 došao do 1-0. U drugom periodu igre postojao je samo jedan teniser (6:1), dok je u trećem Siguita pružio nešto jači otpor.

Ipak, "Bik s Maljorke" napravio je ključan brejk u sedmom gemu, potom je u osmom servirao za pobjedu, što je i uspio da uradi – 6:3, 6:1, 6:3.

Meč Nadal i Kirjosa na programu je u četvrtak, termin će naknadno biti poznat.