03/07/2019 |  15:45 ⇒ 15:54 | Autor: B92

DŽin iz Amerike eliminisao Vavrinku sa Vimbldona!

Američki teniser Rajli Opelka eliminisao je Švajcarca Stena Vavrinku sa Vimbldona, poslije pet odigranih setova.
Rejli Opelka (foto: twitter.com/ATP_Tour) -
Rejli Opelka (foto: twitter.com/ATP_Tour)

Opelka je došao do pobjede poslije tri časa i 16 minuta borbe – 7:5, 3:6, 6:4, 4:6, 8:6.

21-godišnji Amerikanac je ostvario svoju drugu pobjedu na Vimbldonu u karijeri, poslije trijumfa nad Njemcem Sedrikom Marselom Štebeom u prvom kolu (3-0).

Poslije veoma mirnih deset gemova u prvom setu došlo je do pada u Stenovoj igri, koji je izgubio četiri poena u svom šestom servis gemu, nakon što je u prethodnih pet gemova izgubio ukupno tri.

Sten se vratio u igru u drugom setu i iskoristio svoju priliku, dok je Rajli ostao bez svojih.

Švajcarac je nastavio da dominira na servisu, iskoristio šansu ponovo i došao do 2-1, a zatim krenuo da stvara pritisak Amerikancu i u četvrtom setu.

Ipak, Opelka je istrajao i došao do brejka, kao i u prvom setu, opet u ključnom momentu.

U petom setu izgledalo je kao da ćemo vidjeti prvi taj-brejk od 12:12 u istoriji tenisa (nova pravila na Vimbldonu), ali je Amerikanac još jedanput izvršio pritisak na servis rivala kada je najbitnije.

Spasio je brejk loptu na 6:6, a onda došao do tri meč lopte – iskoristio drugu i plasirao se u treće kolo.

U narednoj rundi protivnik će mu biti bolji iz duela Raonić – Hase.

Do pobjeda su došli i David Gofan (3-0 protiv Šardija) i Јirži Veseli (3-1 poritv Kuevasa). Gofanov naredni protivnik će biti ili Aleksei Popirin ili Danil Medvedev, dok će se Veseli sastati sa Benom Perom.