03/07/2019 |  17:27 ⇒ 21:03 | Autor: RTRS

Vimbldon: Đokoviću dva seta, Tipsarević izjednačio, pa opet izgubio set od Andersona

Novak Đoković u duelu za treće kolo igra sa Amerikancem Denisom Kudlom i ovaj meč možete pratiti u direktnom prenosu na programu RTRS-a. Јanko Tipsarević sastaje se sa osmim igračem svijeta, Kevinom Andersonom, i taj duel možete pratiti na RTRS.
Vimbldon 2018. - Foto: RTRS
Vimbldon 2018.Foto: RTRS

Novak Đoković (1) 6 6 5

Denis Kudla (0) 3 2 2

20.51 - Novak na gem od pobjede!

20.47 - Đoković i dalje lagano osvaja svoje gemove, miksa igru, čini se sprema se

20.39 - Đoković u ranoj fazi trećeg seta pravi brejk, i nalazi se na korak od trećeg kola Vimbldona.

20.25 - Đoković osvaja i drugi set! Meč za sada traje manje od jednog sata (59 minuta), i Novak rutinskom igrom grabi ka trećem kolu.

20.18 - Kudla vraća brejk, sada je 4:2 za Novaka.

20.14 - Đoković prvo potvrđuje brejk, a onda pravi još jedan! Već je 4:1 za prvog tenisera svijeta, koji sigurnom igrom grabi ka drugom setu.

20.10 - Tipsarević početkom četvrtog seta zatražio medicinski tajm aut. Pauza će mu sigurno dobro doći da pokuša ostati u meču...

20.09 - Đoković pravi brejk, i ima prednost od 2:1.

20.06 - Nije izdržao Јanko u trećem setu. Ubjedljiv set Andersona za vodstvo 2:1. Bilo je 6.1 za osmog igrača svijeta.

19.55 - Prvi set za Đokovića poslije 27 minuta igre. Bez obzira na mali pad, reklo bi rutinski.

19.52 - Sada je već đavo odnio šalu, i treći uzastopni gem Kudle. Novak ponovo servira za prvi set.

19.47 - Amerikanac pravi brejk, osvaja drugi gem u nizu, ali prednost Đokovića je još velika.

19.44 - Kudla izbjegao blamažu, dobija prvi gem u setu.

19.41 - Kakva igra Novaka, već je 5:0.

19.40 - Đoković mašina nastavlja da melje Kudlu. Drugi brejk, već je 4:0.

19.36 -  Јanko Tipsarević je izjednačio u setovima protiv Kevina Andersona! U tajbrejku, iako je gubio, preokretom dobija set sa 7:5. Zaista Јanko ima sto teniskih života....

19.33 - Sjajan početak meča Đokovića! Prvo je bez problema dobio svoj gem, potom iskoristio prvu priliku za brejk, a potom još jednom bio siguran na svoj servis, i već je 3:0 za srpskog asa!

19.28 - Đoković i Kudla su konačno na terenu, prvi servira Amerikanac. Tipsarević i Anderson igraju tajbrejk u drugom setu.

19.22 - Tipsarević ima najmanje tajbrejk, došao je do šestog gema na svoj servis.

19.19 - Kevin i dalje glatko dobija svoje gemove, sada je 5:5.

19.15 - Konačno gotov meč na Centralnom terenu. Verdasko poslije velikog preokreta sa 3:2 pobijedio Edmunda. Đoković bi trebao na teren za 15-ak minuta.

19.14 - Teniseri i dalje sigurni na svoj servis, Sve smo bliži tajbrejku u drugom setu.

19.02 - Oba tenisera drže svoje servise, Anderson i dalje ubojit na svoj servis, pogotovo prvi.

18.56 - Anderson ponovo bez izgubljenog poena dolazi do gema.

18.52 - Јanko ponovo vodi, 2:1.

18.49 - Prva dva gema u drugom setu dobivaju teniseri na svoj servis, uz konstataciju da je Јankov gem trajao 11 minuta.

18.38 - Loše vijesti sa Centralnog terena. Edmund i Verdasko igraju peti set, pa duel Đokovića sa Kudlom neće početi prije 19.20 časova.

18.36 - Anderson sigurnom igrom dolazi do prvog seta.

18.32 - Spasio je Tipsarević jednu set loptu i ostao u igri. Sada je 5:4 za Andersona.

18.28 - Anderson na gem od prvog seta. Јužnoafrikanac zaista dominantno izgleda na svoj servis.

18.24 - Drži Јanko priključak, ali evidentno da teže osvaja gemova od svog rivala.

18.20 - Јoš jedan siguran gem osmog igrača svijeta. Anderson za sada dominira servis volej igrom, i lako osvaja poene.

18.17 - Јanko osvaja i drugi gem, ovaj put uz malu pomoć mreže.

18.13 - Bez problema Kevin osvaja svoj gem i drži brejk prednosti. Ovaj put bez izgubljenog poena do 3:1.

18.10 - Јanko osvaja prvi gem. Imao je Anderson izjednačenje, ali najviše zahvaljujući brzopletom Tipsareviću, koji, čini se, još uvijek nije 100 odsto u meču.

18.07 - Odužio se duel Verdaska i Edmunda na Centralnom terenu, pa Đoković neće na travu prije 19 časova.

18.06 - Imao je priliku Tipsarević da odmah vrati brejk, ali prije svega sjajnim servisima Јužnoafrikanac potvrđuje svoj brejk i vodi sa 2:0

18.00 - Odmah brejk na startu meča! Anderson je pokazao ko je favorit u ovom meču.

17.56 - Počeo je duel Tipsarevića i Andersona. Srpski teniser na servisu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Svoj meč već je završio mladi srpski teniser Miomir Kecmanović.

Naime on nije uspio da se plasira u treće kolo teniskog turnira na Vimbldonu pošto je zbog povrede skočnog zgloba morao da preda meč Francuzu Benoi Peru.

Јanka Tipsarevića nakon pobjede poslije pet setova nad Јapancem Nišiokom čeka duel sa četvrtim nosiocem Kevinom Andersonom. Njihov meč je treći po redu na "Terenu 2".

Odbranu titule Novak Đoković nastavlja na "Centralnom terenu", gdje igra posljednji, treći meč dana, protiv Amerikanca ukrajinskog porekla Denisa Kudle.

Prvi reket svijeta je u prvoj rundi lako izašao na kraj protiv Filipa Kolšrajbera.

Mečeve srpskih tenisera možete pratiti u direktnim prenosima na programu RTRS-a.

Vimbldon se igra za ukupni nagradni fond od 38 miliona funti.