04/07/2019 |  19:41 | Autor: B92

Serena se pošteno namučila protiv 18-godišnjakinje (VIDEO)

Serena Vilijams, američka teniserka, plasirala se u treće kolo Vimbldona pobjedom nad 18-godišnjom slovenačkom igračicom Kajom Јuvan.

Vilijams je do pobjede došla teže od očekivanog, poslije tri seta i jednog časa i 36 minuta borbe – 2:6, 6:2, 6:4.

Prvi set obilježen je greškama Amerikanke, koja ih je napravila čak 11, naspram samo dvije protivnice.

Nekada najbolja teniserka svijeta je u drugom setu podigla nivo igre i smanjila broj grešaka, a povećala broj vinera, te izjednačila na 1-1.

Јuvan se dobro držala u odlučujućem dijelu igre, sve do 2:2, kada je došlo do dva uzastopna brejka Amerikanke. 18-godišnjakinja je uspjela da vrati jedan brejk, ali ne i da se vrati u meč.

U trećem kolu Serena će igrati protiv Njemice Јulije Gerges, koja je sa 2-0 (6:1, 6:4) savladala Varvaru Flink.

Pobjede su ostvarile Belinda Benčić protiv Kaje Kanepi (6:3, 6:1), Magda Linet protiv Amande Anisimove (6:4, 7:5), DŽo Konta protiv Katerine Siniakove (6:3, 6:4)