07/07/2019 |  09:11 ⇒ 09:59 | Autor: RTS

Argentincima treće mjesto na Kopa Amerika, Mesiju crveni karton (VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Argentine pobijedila je Čile sa 2:1 (2:0) i poslije tri decenije osvojila treće mjesto na Kopa Amerika.
Kopa Amerika - Foto: Screenshot/YouTube
Kopa AmerikaFoto: Screenshot/YouTube

Argentinci su poveli u 12. minutu kada je Serhio Aguero vješto iskoristio pas Lea Mesija.

Deset minuta kasnije bilo je 2:0, a strelac je bio Paolo Dibala.

Čileanci su smanjili u 58. minutu pogotkom Artura Vidala iz penala, koji je dosuđen poslije konsultacija sa VAR-om, jer se prekršaj dogodio na samoj ivici kaznenog prostora.

Obe ekipe su veći dio meča odigrale sa igračem manje, jer su u 36. minutu Mesi i Gari Medel dobili direktne crvene kartone nakon međusobnog guranja na ivici fizičkog obračuna pored gol-aut linije, kada je lopta već izašla izvan terena.

Čileanci su još od 17. minuta ostali bez napadača Aleksisa Sančeza, koji je zbog povrede morao da napusti igru.

U finalu Kopa Amerika večeras igraju Brazil i Peru.