18/07/2019 |  23:25 ⇒ 19/07/2019 | 00:09 | Autor: RTRS

Kraj evropskog sna za Radnik

Radnik iz Bijeljine nije uspio da izbori drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.
Spartak-Radnik - Foto: Screenshot
Spartak-RadnikFoto: Screenshot

Radnik je imao rezultat koji ga vodi u drugo kolo sve do 87. minuta, ali je onda koncentracija popustila i Bijeljinci su primili gol. U produžecima nije bilo golova, da bi Spartak bio koncentrisaniji i na penale slavio 3:2.

Drama nad dramama, nažalost, nije srećno okončana po fudbalere Radnika.

Bijeljince su tri minuta dijelila od plasmana u drugo kolo kvalifikacija, ali je tada uslijedio kiks golmana Dalibora Kozića, koji je do tog momenta briljirao. Spartak je uspio da dođe do 2:0 i izbori produžetke.

U dodatnih 30 minuta nije bilo golova, pa je uslijedilo izvođenje jedanaesteraca.

Činilo se da će Kozić od tragičara postati junak, jer je uspio da odbrani čak dva jedanaesterca, ali ga saigrači nisu ispratili, čak tri udarca sa "bijele tačke" nisu uspjeli da pretvore u gol, pa je Spartak više spretno i srećno, nego zasluženo, izborio dvomeč sa Lokomotivom iz Plovdiva.

Plasman u drugo kolo kvalifikacija ostvario je Zrinjski, koji je u oba meča savladao Akademiju Pandev iz Sjeverne Makedonije sa po 3:0.

Učešće u Evropi već na startu kvalifikacija, završio je Široki Brijeg koji je i u revanšu poražen od kazahstanskog Kairata 2:1.

Izvor: mondo.ba/RTRS