24/07/2019 |  22:44 ⇒ 25/07/2019 | 09:06 | Autor: RTRS

Zvezda pobijedila HЈK Helsinki

Fudbaleri Crvene zvezde nadigrali su HЈK Helsinki iz Finske, u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Helsinkija na stadionu "Rajko Mitić" i u prestonicu Finske nose dva gola prednosti.

Crveno-bijeli su dominirali tokom svih 90 minuta protiv finskog prvaka, ali su tek u posljdnjem minutu stekli prednost koja im donosi mir pred revanš.

Zvezda je povela u 27. minutu golom Ričmonda Boaćija na centaršut Mirka Ivanića, a nervozu 30.000 "delija" je u posljednjem minutu otklonio džoker sa klupe Milan Pavkov nakon sjajne akcije i asistencije Marka Marina sa desne strane.

Revanš meč između HЈK-a i Crvene zvezde na programu je 31. jula u Helsinkiju.

Pobjednik ovog dvomeča će u trećoj rundi igrati najvjerovatnije sa danskim Kopenhagenom, koji je slavio 2:0 protiv Nju Sejntsa na gostovanju u Velsu u prvom meču.

Zvezda je u prvom kolu eliminisala litvansku Suduvu sa 0:0 i 2:1, dok je Helsinki bio bolji od HB Torshavna sa 3:0 i 2:2.

Ovo je bio drugi međusobni susret dva tima u Evropi, a Zvezda je bila bolja od HЈK 1997. sa ukupnih 3:1.