24/08/2019 |  20:54 | Autor: RTS

Leverpul sa pola snage protiv Arsenala, Salah dvostruki strijelac

Treći meč u Premijer ligi – treća pobjeda. Liverpul je ubjedljivo savladao ekipu Arsenala sa 3:1 i pokazao da je najozbiljniji kandidat za titulu u Engleskoj.
Mohamed Salah - Foto: ilustracija
Mohamed SalahFoto: ilustracija

Šampion Evrope se ne šali, "crveni" su jedina ekipa sa maksimalne tri pobjede, poslije tri odigrana kola u Premijer ligi. Ekipa Јirgena Klopa savladala je Arsenal sa 3:1, u derbi meču trećeg kola.

Dominacija "crvenih" krunisana je golom tek u 41. minutu. Aleksander-Arnold izveo je korner sa desne strane, a najviši u skoku bio Žoel Matip i doneo radost čuvenom kopu na "Enfildu".

Reprezentativac Engleske tako je zabilježio devetu asistenciju, na poslednjih deset utakmica na domaćem terenu u svim takmičenjima.

Na početku drugog dijela, David Luiz pravi prekršaj u svom kaznenom prostoru, a Muhamed Salah sigurno izvodi najstrožu kaznu.

Deset minuta kasnije Egipćanin postiže i drugi gol na meču, posle soloprodora i elegantnog završetka akcije.

Konačan rezultat postavio je Lukas Toreira u 85. minutu, poslije asistencije Obamejanga.

U nedjelju se sastaju Bornmut – Mančester siti, Totenhem – Njukasl i Vulvs – Barnli.