07/09/2019 |  20:45 ⇒ 22:51 | Autor: RTRS

Portugalci se igrali na "Marakani", "Orlovi" daleko od Evropskog prvenstva (FOTO)

Srbija – Portugalija 2:4 (0:1). Debi selektora Ljubiše Tumbakovića ostaće upamćen po porazu od evropskih šampiona Portugalaca. Nije igra srpskog tima bila katastrofalna, ali je jasno da je daleko od nivoa na kojem su najbolje svjetske i evropske selekcije. Naredni meč Srbija igra u utorak u Luksemburgu.

22.40 – Kraj meča, Portugalija je savladala Srbiju i značajno joj umanjila šanse za plsman na EP kroz kvalifikacije.

22.32 – Posljednja izmjena u timu Srbije, Luka Јović je u igri umjesto Luke Milivojevića.

22.31 – GOL! Nije dugo trajala nada srpske reprezentacije, Bernardo Silva povećava prednost Portugalije na 4:2.

22.29 – GOOOL! Mitrović koristi asistenciju Tadića i snažnim udarcem trese mrežu Patrisija!

22.28 – Posljednja izmjena u srpskom timu, umjesto Kostića na terenu je Aleksandar Katai.

22.24 – GOL! Ronaldo postiže gol u 80. minutu, Portugalci ponovo imaju dva gola prednosti.

22.14 – Druga izmjena u timu Portugala, Žoao Feliks ulazi u igru umjesto Gedesa.

22.12 – GOOOL! Nikola Milenković u 68. minutu smanjuje na 2:1. Tadić je odlično izveo korner, defanzivac Fiorentine bio najviši u skoku.

22.08 – Povrijedio se Semedo poslije starta Aleksandra Kolarova. Kapiten Srbije dobio je žuti karton.

22.03 – Prva izmjena u timu Srbije, umjesto Lazovića u igri je Adem Ljajić.

22.02 – GOL! Portugalija vodi sa 2:0 od 58. minuta, lijep pogodak postigao je Gonsalo Gedes.

21.52 – Prvi pokušaj Ronalda na utakmici, njegov udarac odlazi pored lijeve stative Dmitrovićevog gola.

21.50 – Nastavljen je meč.

21.32 – Poluvrijeme, Portugalci vode golom Vilijama Karvalja sa 1:0.

21.27 – GOL! Portugalci u 42. minutu stižu do prednosti. Karvaljo se najbolje snašao u petercu Srbije i ubacio loptu u mrežu.

21.25 – Prvi žuti karton i za Portugalce, Čakir je opomenuo Dijasa, koji je faulom zaustavio kontranapad Lazovića.

Srbija-Portugal (Foto:B92/MT)

21.23 – Sve ozbiljniji napadi Srbije. Poslije akcije Mitrovića i Lazovića, Kolarov šutira pored gola.

21.15 – Sada uzvraća Portugal, ali Ronaldo se u dva navrata nije najbolje snašao u kaznenom prostoru srpske selekcije.

21.13 – Dobra akcija Kostića po lijevoj strani, ali je fudbaler Ajntrahta neprecizno centrirao ka Mitroviću.

21.10 – Polako se srpski tim oslobađa inicijative gostiju i sve češće drži loptu u svom posjedu. Ozbiljnijih prilika na obje strane za sada nema.

20.58 – Traje terenska inicijativa portugalske selkcije već nekoliko minuta, ali prvi udarac ka golu Dmitrovića uputio je Gedes u 13. minutu.

20.55 – Prvi žuti karton na meču zaradio je Nikola Maksimović u desetom minutu.

Srbija-Portugal (Foto:Pedja Milosavljevic/STARSPORT)

20.49 – Lijep napad Srbije u trećem minutu udarcem završava Dušan Tadić, ali je iskusni golman Rui Patrisio odlično postavljen.

20.46 – Počeo je meč, Srbija je krenula sa centra. Prenos meča možete pratiti na našem portalu.

20.40 – Igrači dvije ekipe izlaze na teren, slijedi intoniranje nacionalnih himni.

20.35 – Izgleda da je kiša koja pada u Beogradu u posljednjih sat vremena uzrokovala nešto slabiju posjetu na stadionu Crvene zvezde.

20.20 – Odigrana je danas jedna utakmica u okviru Grupe B kvalifikacija za Evropsko prvenstvo – Ukrajina je kao gost savladala Litvaniju sa 3:0, a golove su postigli Zinčenko, Marlos i malinovski.

20.15 – Utakmica se igra na stadionu "Rajko Mitić", a glavni sudija je Turčin DŽunejt Čakir.

20.00 – Ulaznice za meč rasprodate su, pa je FSS u prodaju pustio dodatni kontigent karata.

19.45 – Poznati su sastavi timova za meč na stadionu "Rajko Mitić"

19:30 - Srbija: Dmitrović, Milenković, Maksimović, Nastasić, Kolarov, Milivojević, Matić, Lazović, Kostić, Tadić i Mitrović;

Portugal: Patrisio, Semedo, Dijas, Fonte, Gereiro, Karvaljo, Fernandes, Danilo, Bernardo Silva, Gedes i Ronaldo.

Izvor: RTRS/Agencije