21/09/2019 |  21:31 ⇒ 21:33 | Autor: Nezavisne

Borac sa igračem više do boda protiv Širokog

Borac i Široki Brijeg su podijelili bodove u Banjaluci u okviru devetog kola Premijer lige BiH odigravši neriješeno 1:1.
Borac (Foto:.fkborac.net) -
Borac (Foto:.fkborac.net)

Izabranici Branislava Krunića su bolje ušli u utakmicu i stvarali su pritisak, a najbolju priliku imao je Vladan Danilović u 28. minuti kada je promašio loptu u dobroj situaciji.

Ali, uprkos dobroj igri Banjalučana do prednosti su došli gosti. Bagarić je iskoristio asistenciju Kvesića i lošu reakciju domaće odbrane te doveo Široki u vođstvo.

Do odlaska na odmor Borac je imao još nekoliko poluprilika, ali se rezultat nije mijenjao. Već u četvrtoj minuti nastavka Široki je ostao s deset igrača na terenu nakon što je Stanić zaradio crveni karton zbog udaranja Dujakovića.

Borac je očekivano krenuo žestoko po izjednačenje, a dvije velike prilike propustili su Јovanović i Vujaklija.

Ipak, Borac je uspio izjednačiti u 72. minuti.

Milutinović je nakon sjajnog solo prodora matirao golmana gostiju. Napadi Borca do kraja utakmice nisu donijeli promjenu rezultata, a Široki je izdržao i s igračem manje.

Borac je na osmom mjestu Premijer lige BiH sa 12 osvojenih bodova, da slijedi ga Široki sa četiri boda manje.