09/10/2019 |  14:07 ⇒ 14:29 | Autor: B92

Đoković lako sa Šapovalovim za osminu finala Šangaja

Novak Đoković se plasirao u osminu finala Mastersa u Šangaju pobjedom nad Kanađaninom Denisom Šapovalovim.
Novak Đoković - Foto: nezavisne novine
Novak ĐokovićFoto: nezavisne novine

Đoković je slavio pobjedu poslije nešto više od sat vremena tenisa, bez izgubljenog seta – 6:3, 6:3.

Novak je Kanađanina pobijedio treći put u karijeri u zvaničnim mečevima, uz samo jedan izgubljen set, dok je Denis ostao na ovogodišnjoj pobijedi sa jedne egzibicije.

Najbolji teniser svijeta je dobro igrao od samog starta, vidno odmoran poslije trijumfa u Tokiju, ali i dana pauze koji je imao u prvom kolu.

Defanziva je bila primarno oružje srpskog tenisera, koji Kanađaninu nije davao šansu da napadne jer nije dobijao kratke lopte sa druge strane mreže, a često je ostajao bez rješenja, pa grešio.