11/10/2019 |  19:26 ⇒ 19:34 | Autor: B92

Het-trik Partizanovog bisera u pobjedi Srbije od 8:0

Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije ubjedljivo je savladala Litvaniju sa 8:0, u meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
Lazar Pavlović (foto: Fudbalski savez Srbije) -
Lazar Pavlović (foto: Fudbalski savez Srbije)

Najbolji pojedinac kod "orlića" bio je Lazar Pavlović, prvotimac Partizana, koji je postigao tri gola i zabilježio tri asistencije.

Poslije nerješenog ishoda u meču prvog kola sa Rumunijom (1:1), selekcija Srbija ušla je u meč sa Litvanijom kao veliki favorit i tu ulogu je opravdala već poslije prvih 45 minuta igre.

Ređali su se golovi i prilike pred golom Litvanaca i bilo je samo pitanje sa koliko razlike će "orlići" otići na odmor.

Gol razlika je, takođe, važna iz razloga što ona može odlučivati o putniku u elitnu rundu kvalifikacija.

U nastavku je selektor Ivan Јević izvršio nekoliko izmjena, jer Srbiju u poslednjem kolu očekuje važan duel sa Španijom koja je bila bolja od Rumunije (1:0).

Drugo poluvrijeme donijelo je još golova. Lazar Pavlović je treći put na ovom meču savladao litvanskog golmana, a Dostanić drugi put, u 90. minutu.

Za konačnih i veoma ubjedljivih 8:0 potrudio se Radmanovac u 92. minutu.