18/10/2019 |  22:46 ⇒ 22:47 | Autor: RTS

Zvezda slavila protiv Rada pred gostovanje u Londonu

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na stadionu "Rajko Mitić" ekipu Rada sa 3:1 (2:0) u meču 12. kola Linglong Superlige Srbije, pred gostovanje u Londonu protiv Totenhema u trećem kolu Lige šampiona. Strijelci za crveno-bijele bili su Pavkov, Marin (penal) i Gobeljić, dok je jedini pogodak za "građevinare" postigao Perendija.

Novi trijumf izabranika Vladana Milojevića u Superligi Srbije. Crveno-bijeli su na svom terenu, u meču koji je poslužio kao generalna proba pred put u Englesku, rutinski savladali ekipu Rada i pobjedom napravili lijepu uvertiru pred izazov u najelitnijem evropskom takmičenju.

S druge strane, fudbaleri Rada, koji su na predposljednjoj poziciji, nisu uspjeli da pobjegnu iz opasne zone i nagovijeste izlazak iz krize.

Novi trijumf lideru šampionata donijeli su Milan Pavkov u 6, Marko Marin u 38. iz penala i Marko Gobeljić u 78. minutu. Sve što je Rad uradio bio je pogodak iz penala Milana Perendije u 68. minutu.

Tim Vladana Milojevića učvrstio se na prvom mjestu na tabeli, posebno nakon remija bez golova između Čukaričkog i Vojvodine na Banovom brdu.

Fudbaleri Čukaričkog i Vojvodine odigrali su bez golova 0:0 u prvoj utakmici 12. kola. Najbolju priliku na utakmici propustio je mladi napadač Čukaričkog Slobodan Tedić u 64. minutu.

Oba tima sada imaju po 26 bodova i na tabeli su odmah iz Crvene zvezde.

U nedjelju igraju: Mladost-Partizan (15 sati), Voždovac-Mačva (18), Јavor-TSC (18), Proleter-Radnik (18), Radnički-Napredak (18), Spartak-Inđija (18).

Tabela: Crvena zvezda 30 bodova, Vojvodina 26, Čukarički 26, TSC 24, Partizan 23, Radnički 19, Voždovac 17, Spartak 12, Proleter 12, Napredak 11, Radnik 11, Јavor 9, Mladost 9, Inđija 7, Rad 7, Mačva 3.