23/10/2019 |  18:41 | Autor: B92

Bazel: Krajinović nadigrao Đerea

Srpski teniser Filip Krajinović savladao je zemljaka Lasla Đerea sa 2:0, po setovima 6:1, 6:4, i plasirao se u osminu finala turnira u Bazelu.
Filip Krajinović (Foto:twitter.com) -
Filip Krajinović (Foto:twitter.com)

Protivnik Krajinovića u borbi za četvrtfinale biće mu peti nosilac Italijan Fabio Fonjini.

Đere nije imao snage da pruži jači otpor u današnjem meču. Krajinović je djelovao sigurnije, bolje se kretao na terenu, njegovi udarci su bili precizniji. Na kraju zaslužena pobjeda i plasman u osminu finala.

Krajinović je djelovao ubejdljivije od samog starta. Uz dva brejka lako je došao do prednosti od 5:0. Potom je Đere uspio da osvoji jedan gem, ali to je bilo sve što je uradio u prvom setu - 6:1.

Drugi set donio je veću borbu i bolju igru Đerea. Ipak, Filip je na početku seta oduzeo servis Laslu, stečenu prednost sačuvao je do kraja seta i meča. Oba tenisera su potom bila sigurna na svoj servis, a dovoljan je podatak da više nije bilo brejk prilika - 6:4 u drugom setu.