12/11/2019 |  22:07 ⇒ 23:21 | Autor: RTRS

Mornar izgubio dobijenu utakmicu

Novi poraz, novi korak nazad, novo razočaranje - Mornar je izgubio i od ja u Baru u FIBA Ligi šampiona, bez pobjede je nakon pet mečeva, u takmičenju u kome je imao visoke ambicije.
Mornar - Peristeri (Foto:  FIBA) -
Mornar - Peristeri (Foto: FIBA)

Grčki tim je slavio 73:65.

Barani su odigrali još jednu utakmicu sa mnogo oscilacija, sa mnogo više negativnih nego pozitivnih elemenata, ali su i u takvom stanju imali dobijenu poziciju.

Vodili su devet razlike 61:52, pet minuta i 40 sekundi prije kraja, a onda - stali, izgubili se...

Peristeri je napravio nestvarnu seriju 16:0 i neočekivano osvojio "Topolicu".

Igrači Mihaila Pavićevića imali su čak 21 izgubljenu loptu, loše procente šuta (za dva 12/29, za tri 9/27).

DŽejkob Pulen je postigao 16 poena, ali je sa njim na terenu Mornar bio 19 poena u minusu, po osam su postigli Nidam, Luković, Markota i Voler.

U timu Peristerija, koga vodi bivši trener Budućnosti Ilijas Zuros, najbolji je bio Vilijam Hečer, nekadašnji plej Partizana, koji je 17 od svoja 23 poena postigao u posljednjoj četvrtini.

Izvor: vijesti.me