17/11/2019 |  08:34 | Autor: RTRS

Hrvatska, Austrija, Njemačka i Holandija se kvalifikovale za EP

Fudbalske reprezentacije Hrvatske, Austrije, Njemačke i Holandije sinoć su se kvalifikovale na šampionat Evrope.

Reprezentacija Hrvatske izborila je plasman pobjedom u Rijeci, protiv Slovačke, rezultatom 3:1.

Slovaci su vodili na poluvremenu golom Boženika, ali su "kockasti" u nastavku preokrenuli i obezbijedili plaman na EVRO 2020.

Vlašić je donio izjednačenje, a Petković potpuni preokret, koji je Hrvatsku ostavio nedodirljivu na prvom mjestu na tabeli Grupe E sa 17 osvojenih bodova. Konačan rezultat postavio je Perišić.

Austrija se kvalifikovala pobjedom protiv Makedonije sa 2:0, Njemačka je savladala Bjelorusiju, rezultatom 4:0, dok je Holandija igrala neriješeno, bez golova, protiv Sjeverne Irske.