21/11/2019 |  08:35 ⇒ 09:11 | Autor: RTS

Јokić i Denver zaustavili Hardena i "Rakete" (VIDEO)

Košarkaši Denvera slavili su pred svojim navijačima protiv Hjuston rokitsa 105:95 uz odličnu partiju Nikole Јokića – 27 poena, 12 skokova i četiri asistencije.
Nikola Јokić (foto:fiba.basketball) -
Nikola Јokić (foto:fiba.basketball)

Denver je u Koloradu sjajnom igrom u odbrani zaustavio seriju Hjustona 105:95 (27:22, 27:29, 28:22, 23:22) ostvarivši deseti trijumf iz 13 utakmica.

Nagertse je do pobjede nad jednim od najboljih napadačkih timova lige predvodio maestralni Nikola Јokić koji je za 33 minuta na parketu bio najefikasniji u timu Denvera sa 27 poena, 12 skokova i četiri asistencije.

Vil Barton dodao je 15, a Pol Milsap 11 poena. Hjuston su predvodili DŽejms Harden sa 27 poena, sedam skokova i sedam asistencija i Rasel Vestrbruk sa 25 poena.

Dalas je ubjedljivo nadigrao Golden Stejt Voriorse 142:94 predvođen fantastičnim Lukom Dončićem koji je zabilježio svoj sedmi tripl-dabl učinak u sezoni - 35 poena, 11 skokova i 11 asistencija za samo 25 minuta provedenih na parketu.

Boban Marjanović je dobio priliku i za nepunih 20 minuta upisao 10 poena uz šest skokova.

Јanis Adetomumbo predvodio je Milvoki do pobede u Atlanti 135:127 sa 33 poena, 11 skokova i četiri asistencije. Odličan je bio i Erik Bledso sa 28 poena, sedam skokova i pet asistencija. U timu Hoksa istakao se Hanter sa 27 poena.

Bojan Bogdanović sa 30 poena predvodio je Јutu do pobede nad Minesotom 103:95.

U posljednjem meču dana Klipersi su poslije drame savladali Boston u El-Eju 107:104. Domaćina je predvodio Lu Vilijams sa 27 poena, Pol DŽordž imao je 25 a Kavaj Lenard 17. Kod Seltiksa Tejtum je zabilježio 30, a Markus Smart 15 poena.