13/01/2020 |  08:53 | Autor: B92

NBA: Dabl-dabl Јokića protiv Klipersa za drugo mjesto Zapada!

Košarkaši Denver Nagetsa savladali su Los Anđeles Kliperse poslije još jedne odlične partije Nikole Јokića.

Denver je odbranio domaći teren rezultatom 114:104 i prestigao Kliperse na tabeli, te zauzeo drugo mjesto Zapada.

Јokić je bio još jednom najefikasniji u svojoj ekipi sa 20 poena (6/14), a uz to je dodao 15 skokova, šest asistencija i jednu ukradenu, uz dvije izgubljene lopte.

Denver je potpunu kontrolu nad utakmicom preuzeo krajem druge četvrtine i otišao na poluvrijeme sa 66:52, a svoju prednost uvećao i na +20 tokom treće dionice.

Klipersi su dali sve od sebe da se vrate u meč, smanjili i na 106:100 na nekoliko minuta do kraja, ali šanse za preokret nije bilo.

Pored Јokića, koji je imao pet faulova, istakao se i DŽamal Marej sa 19 poena. Geri Heris je dodao 15, Majkl Porter 13, a Markif Moris 12 poena.

Na drugoj strani odličan je bio Kavaj Lenard sa 30 poena, dok su Lu Vilijams i Montrez Herel dodali 26, odnosno 25 poena.

Košarkaši Njujorka, Јute i Bruklina ostvarili su pobjede u noći između nedjelje i ponedjeljka.

Njujork Niksi su sa 124:121, poslije velikog preokreta, pobijedili Majami Hit, jednu od najboljih ekipa Istoka.

I pored toga što su Niksi u svom Medison Skver Gardenu igrali veoma dobro, Majami je tokom većine meča kontrolisao ritam i imao prednost - dvocifrenu pred ulazak u posljednju četvrtinu.

Zonska odbrana Majamija nije pomogla timu Erika Spolstre, jer su Niksi pomalo neočekivano uspjeli da je razbiju dobrom unutrašnjom igrom i saradnjom u reketu.

Serijom 9:0 Niksi su uspjeli da povedu, a veliku priliku propustio je DŽimi Batler na nekoliko sekundi do kraja. Imao je tri bacanja da odvede meč u produžetak, ali je promašio treće, pa je Ar DŽej Beret sa linije penala riješio utakmicu.

DŽulijus Rendl je imao 26 poena i osam skokova, a pratili su ga Beret sa 23, Kevin Noks sa 17 i Redži Bulok sa 16 poena.

DŽimi Batler je na drugoj strani dodao 25 poena, deset skokova i šest asistencija. Kendrik Nan je imao 20 poena, DŽejms DŽonson 19, a po 15 Tajler Hiro i Bem Adebajo, koji je dodao šest skokova i pet uspješnih dodavanja.

Јuta DŽez je slavio pobjedu na gostovanju Vašington Vizardsima rezultatom 127:116.

Bredli Bil je poslije duže pauze bio na terenu, sa ograničenom minutažom, i Vašington je tokom većine meča igrao dobro.

Imali su Vizardsi prednost od 15 poena u drugom poluvremenu, ali je Јuta fenomenalnom završnicom uspjela da nadigra protivnika i dođe do nove pobjede.

Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović nastavio je da briljira i meč završio sa 31 poenom i po tri skoka i asistencije. DŽordan Klarkson je imao 23, a Rudi Gober dabl-dabl od 21 poena i 14 uhvaćenih lopti.

Pomenuti Bil je bio najefikasniji u svojoj ekipi sa 25 poena, a najbolje ga je pratio Davis Bertans sa 18.

Bruklin Netsi su na domaćem terenu pobijedili najgoru ekipu lige Atlanta Hokse sa 108:86.

Ovo je bio prvi meč Kajrija Irvinga poslije duge pauze i oporavka od povrede ramena zbog koje je umalo morao da bude podvrgnut operaciji kojom bi završio sezonu.

"Mrežice" su potpuno rasturile Atlantu, kojoj nije igrao najbolji igrač Trej Јang, i na kraju zabilježile pobjedu od "samo" +22, s obzirom da je prethodno bilo i +37.

Irving je u povratku imao 21 poen uz 10/11 iz igre. Torijan Prins je imao 14, a Karis Levert i Diandre DŽordan po 13 poena.

Kem Rediš je odigrao najbolji meč u svojoj ruki karijeri i na kraju imao 20 poena i pet ukradenih lopti. Diandre Bembri je upisao 12, a Aleks Len deset poena.