21/01/2020 |  08:17 | Autor: B92

Krajinović nakon drame u drugom kolu Australijan opena (VIDEO)

Filip Krajinović plasirao se u drugo kolo Australijan opena nakon dramatičnog meča u pet setova sa kvalifikantom.

Krajinović je posle četvoročasovne borbe slomio otpor Francuza Kventina Halisa za konačnih 7:6 (7), 7:6 (1), 3:6, 4:6, 7:5.

Srpski teniser će u drugoj rundi igrati protiv šestostrukog šampiona Melburna Rodžera Federera. Sastaće se već u srijedu ujutru po našem vremenu.

Krajinović je bolje ušao u nastavak meča nakon prekida zbog kiše, te dobio prvi set na razliku u taj-brejku sa 9:7.

U drugom setu su obojica igrali "ziheraški", retko su rizikovali pa nismo vidjeli nijednu brejk šansu.

Tako je uslijedio novi taj-brejk u kojem Krajinović kreće agresivno i pravi dva mini-brejka za velikih 4:1, nakon čega privodi set kraju za 2-0.

Međuti, umjesto da rutinski riješi meč, Krajinoviću pada nivo igre i Halis počinje da ređa brejkove.

U seriji od tri uzastopna gema sa brejkovima, on dva puta oduzima servis Srbinu i potom sigurnim servisom stiže do 6:3 za smanjenje rezultata.

U sličnom ritmu je odigran i četvrti set, Krajinović uspeva da spasi servis u prvom gemu, ali ne i u trećem.

Ipak odmah vraća brejk, ali na 4:4 opet gubi servis. Imao je priliku da opet uzvrati ribrejkom, tačnije dvije, ali se Halis odbranio i preokrenuo do set lopte koju odmah koristi za 2-2.

Opet Krajinović spasava dvije brejk lopte na startu odlučujućeg seta, a potom propušta svoju priliku na 2:1.

Na 3:3 Halis mu oduzima servis i najavljuje pobjedu, ali Srbin opet sjajno reaguje pod pritiskom i odmah vraća brejk.

Nije mogao da se osloni na svoj servis, ali nekako uspijeva da spasi tri brejk šanse na 4:4. Kada je izgledalo da će meč riješiti treći taj-brejk, Krajinović koristi kiks rivala i stiže do dve brejk prilike na 6:5.

Ništa ne prepušta slučaju, koristi odmah prvu i stiže do velike pobjede.