22/01/2020 |  09:30 | Autor: B92

Lajović furioznom igrom do trećeg kola!

Dušan Lajović plasirao se u treće kolo Australijan opena pobjedom nad Markom Polmansom u tri seta – 6:2, 6:4, 6:3.
Dušan Lajović  (Foto:ESPN Tenis) -
Dušan Lajović (Foto:ESPN Tenis)

Srpski teniser odigrao je sjajan meč i za nešto od manje od dva sata uspio je da slomi otpor domaćem takmičaru.

Lajović će u borbi za osminu finala igrati protiv Argentinca Dijega Švarcmana.

Duci je od starta meča nametnuo svoj stil igre. Udarci su bili oštri, igra sa osnovne linije na visokom nivou i 133. teniser svijeta nije imao šansu.

Lajović je dominirao u prvom setu i rezultatom 6:2 dolazi do vođstva.

U drugom periodu igre viđena je nešto veća borba. Polmans je podigao nivo igre, čak je i prijetio na servis srpskog tenisera, a na kraju je presudio kvalitet, koji svakako na strani Lajovića.

Srpskom teniseru bio je dovoljan jedan brejk da dobije drugi set i povede 2-0 (6:2, 6:4).

Ovo je bio i ključan dio meča. Polmans je bio u nokdaunu, a Lajović je to iskoristio i u trećem setu priveo meč kraju. Raduje igra srpskog tenisera koji će imati pravi ispit protiv Švarcmana u narednom kolu.