22/01/2020 |  18:14 | Autor: B92

Crna Gora eliminisala svjetskog šampiona Italiju

Vaterpolisti Crne Gore su sa 10:8 pobijedili Italiju u četvrtfinalu Evropskog prvenstva.
Vaterpolo (foto:Vaterpolo savez Srbije ) -
Vaterpolo (foto:Vaterpolo savez Srbije )

Crnogorci su dobro počeli meč i u potpunosti iznenadili Italiju, izrazitog favorita na utakmici, pošto je već prva četvrtina završena rezultatom 3:3.

U drugoj još efikasnijoj četvrtini, reprezentativci Crne Gore postigli su 4 gola, a Italijani 3, pa su Crnogorci otišli na odmor sa prednošću od 7:6.

Po povratku u bazen, odlučili su da male spuste ritam. To im je i pošlo za rukom i treću četvrtinu su dobili sa 2:1, pa je njihova prednost iznosila dva gola razlike pred start posljednjeg perioda.

Crna Gora je odmah po startu dionice postigla gol, tada je na semaforu stajalo 10:7 i već je mogla da se nasluti velika pobjeda i iznenađenje u četvrtini finala. Do kraja meča viđen je još samo jedan gol, kojim je postavljen i konačni rezultat Crna Gora 10, Italija 8, a strijelac gola bio je Pietro Filjoli.

Najefikasniji igrač je bio Marko Petković sa 4 gola, dok je Dragan Drašković postigao 2. Na drugoj strani, Nikolo Figari se istakao sa 2 gola.