24/01/2020 |  21:37 | Autor: B92

Mađarska "slomila" Crnu Goru za finale EP

Muška vaterpolo reprezentacija Mađarske plasirala se u finale Evropskog prvenstva u Budimpešti.

Oni su u polufinalu savladali selekciju Crne Gore sa 10:8 i u meču za titulu kontinentalnog prvaka igraće protiv Španije.

"Ajkule" nisu uspjele da naprave novo iznenađenje i da poslije eliminisanja svjetskog šampiona sa turnira izbace i domaćina.

Crna Gora je dobro počela ovaj susret i prvi kvartal riješila u svoju korist, 2:1.

Ipak, sjeverni susjedi Srbije su se u drugoj četvrtini probudili, napravili mini seriju i preokrenuli rezultat.

Ispostaviće se da je ovaj dobar interval Mađarske prelomio ovaj duel, pošto su ekipe u drugom poluvremenu "podijelile" po kvartala. Mađari su dobili treći period i činilo se da će rutinski privesti meč kraju.

Ipak, u završnici susreta Crna Gora preko Pjesivca i Radovića prilazi na gol zaostatka, ali to je bilo sve od njih. Varga postiže gol i odvodi svoju ekipu u veliko finale.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je upravo Varga sa četiri pogotka, dok je Zalanki dodao dva. U ekipi Crne Gore najbolji je bio Đuro Radović sa tri pogotka.

U finalu će igrati Mađarska i Španija, dok će se za bronzu boriti Hrvatska i Crna Gora.