28/01/2020 |  09:06 ⇒ 12:42 | Autor: RTRS

Najbolji srpski teniser Novak Đoković igra meč četvrtfinala Australijan opena protiv Kanađanina Miloša Raonića.

3:0 – sjajan forhend Novaka
3:1 – griješi Đoković iz forhenda
4:1 – Novak izuzetan na mreži, novi mini-brejk
5:1 – servis viner Novaka

12.22 - Evidentno je da se Novak ne osjeća prijatno. I dalje ima problema sa vidom, ali dobrim servisima uspijeva da dođe do izjednačenja – 5:5.

12.07 - Kod rezultata 5:4 medicinski tajm-aut. Novak Đoković se požalio na nešto lošiji vid, tako da će morati da promijeni sočiva.

12.05 - Težak gem za Raonića. Đoković je opet pretio, stigao do 15:30, ali kanadski teniser, kao po običaju, razornim servisima uspio da se održi u životu. U narednom, Đoković rutinski dolazi do 4:4.

12.00 - Raonić vodi u trećem setu sa 4:3.

11.55 - Izjednačenje 2:2. Ponovo ista situacija. Raonić osvaja sigurno svoj gem, a u narednom prijeti srpskom teniseru. Јedan od najtežih gemova na svoj servis Novak uspijeva da osvoji za novo izjednačenje.

11.45 - Novak spasio brejk loptu. Raonić je sigurno osvojio gem na svoj servis, da bi u narednom propustio brejk šansu. Novak ni ovoga puta nije dozvolio da mu se oduzme servis – 1:1.

11.30 - Đoković protiv Raonića poveo sa 2:0 nakon što je drugi set dobio rezultatom 6:3.

11.24 - 5:3 Novak servira za drugi set. Iskomplikovao je Novak gem na svoj servis, ali Raoniću nije dopustio brejk priliku.

11.14 - Novak čuva brejk 4:2. Đoković i Raonić su nakon uzbudljivog četvrtog gema lako stigli do gemova na svoj servis. U narednom Novak servira sa novim lopticama

11.10 - 3:1 Novak pravi brejk! Do prve brejk lopte uu drugom setu Novak je došao u trećem gemu. Prvu, kao i drugu, Raonić spasava sjajnom forhend dijagonalom. Ipak, treću nije uspio.

11.04 - Đoković poveo sa 2:1.

10.58 - U drugom setu obojica tenisera lako dolaze do prvih gemova na svoj servis – 1:1.

10.44 - Novak je poslije ekspresnog osvajanja gema na svoj servis ponovo mučio Raonića u narednom.

Opet je bilo 40:40, a potom i set lopta za Đokovića. Prve tri nije iskoristio, ali jeste četvrtu – 6:4.

10.30 - Raonić čuva servis 4:4

10.21 - Srpski teniser se nakon tri servis gema bez izgubljenog poena suočio sa brejk loptom. Ipak, ostao je smiren, spasao brejk loptu i osvojio gem – 4:3.

10.10 - Đoković vodi  3:2

10.08 - Ponovo izjednačenje 2:2. Đoković propustio brejk prilike

09.55  - Teniseri sigurni na servisu 1:1

09.50 - Počinje meč

09.40 - Đoković se zagrijava u posebnoj dukserici - na kojoj su inicijali Kobija Brajanta, kao i brojevi 8 i 24, koje je nosio dok je igrao za Lejkerse.

09.30 - Novo odlaganje, očekuje se početak u 9.40

09.25 - Malo statistike

09.20 - Raonićevo zagrijavanje

----

Ovo je jubilarni deseti međusobni duel Novaka i Miloša, a srpski teniser je dobio svih prethodnih devet.

Posljednji put sreli su se u četvrtfinalu mastersa u Sinsinatiju 2018, kada je Novak slavio pobjedu u tri seta - 7:5, 4:6, 6:3.

Јednom su igrali i u Melburnu, u četvrtfinalu 2015, Đoković je pobijedio u tri seta sa 7:6 (7-5), 6:4, 6:2.

Australijan open igra se za nagradni fond od 71 milion australijskih dolara, a titulu brani upravo Đoković.