12/02/2020 |  08:13 ⇒ 14:31 | Autor: RTS

Đere pobjedom započeo turnir u Buenos Ajresu

Srpski teniser Laslo Đere savladao je Argentinca Franciska Kerundola sa 2:1 u setovima (6:2, 2:6, 6:4) na startu turnira u Buenos Ajresu.
Laslo Đere - Foto: Getty Images
Laslo ĐereFoto: Getty Images

Đere je u prvom kolu morao da savlada domaćeg tenisera, a to je učinio nakon dva sata tenisa.

Počelo je loše po srpskog tenisera, pošto je Argentinac na startu oduzeo Đereov servis, dobio gem na svoj i poveo sa 2:0.

Uslijedila je mnogo bolja igra našeg tenisera koji je osvojio šest narednih gemova, uključujući tri brejka.

Kerundola, 235. na ATP rang listi, u drugom setu uzvraća istom mjerom, tri puta oduzima Laslov servis i istim rezultatom 6:2, osvaja drugi set i dolazi do izjednačenja.

Najveća borba gledala se u veoma neizvjesnom trećem, odlučujućem setu.

Obojica tenisera igrala su dobro u gemovima u kojima su servirali, pa brejka nije bilo sve do desetog gema.

U presudnom momentu, Đere je napravio brejk za osvajanje trećeg seta rezultatom 6:4.

Protivnik srpskog tenisera u narednom kolu je još jedan Argentinac, Јuan Londero, koji je 69. na ATP listi.