14/02/2020 |  20:43 ⇒ 21:25 | Autor: B92

Kecmanović u polufinalu u Njujorku

Mladi srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u polufinale turnira u Njujorku.

On je u susretu četvrtfinala na takmičenju čiji je nagradni fond 804.180 dolara uspio da napravi preokret i pobjedi Francuza Uga Ambera, 3:6, 6:2, 6:4.

Meč je trajao ukupno 109 minuta, a u prvom setu, Amber je uspio da načini brejk u drugom gemu i tu prednost je uspješno održavao, pa je dobio početni set sa 6:3.

Međutim, Kecmanović je zaigrao mnogo bolje u nastavku meča, dva puta je načinio brejk u drugom setu, u četvrtom i osmom gemu i tako je stigao do izjednačenja u setovima.

U setu odluke, ruka mu nije zadrhtala, naprotiv, pokazao je mentalnu čvrstinu i briljantnom igrom u desetom, posljednjem gemu, u kojem nije izgubio ni poen na servis protivnika, stigao je do brejka i pobjede.

On je na putu do polufinala eliminisao prethodno Amerikanca Tomija Pola i Italijana Paola Lorencija, a u polufinalu će se sastati sa boljim iz meča osmog nosioca, britanca Kajla Edmunda i Kojerca Sunvu Kvona.

Pobjedniku turnira u Njujorku pripašće osim 250 poena i nagradni ček na 120.635 dolara.