16/02/2020 |  19:06 ⇒ 19:26 | Autor: RTRS

Igokea poražena u finalu Kupa Mirze Delibašića

Košarkaši Igokee nisu uspjeli da odbrane trofej pobjednika Kupa Mirze Delibašića. U finalu su poraženi od sarajevskih Sparsa 93:85.
Spars - Igoka (foto: M. Tabaković) -
Spars - Igoka (foto: M. Tabaković)

Loša utakmica Igokee u finalu Bosne i Hercegovine. Već nakon prve četvrtine Igokea je gubila 31:22, ali je do odlaska na odmor uspjela da se približi i smanji na 55:49.

I u nastavku se Igokea mučila. U posljednjoj četvrtini imala je i zaostatak od 14 poena, ali se na krilima Kinana Evansa vratila u meč. Četiri i po minute prije kraja smanjila je na 86:83 i tu stala. Do kraja meča postigla je samo dva poena i pretpjela poraz 93:85.

Sparse je do prvog Kupa u klupskoj istoriji predvodio Kamenjaš sa 19 poena, a po 18 su postigli Mur i Đekić.

U Igokei ubjedljivo najbolji pojedinac bio je Kinan Evans sa 26 poena, a vrijedi izdvojiti i Dalibora Ilića, strijelaca 14 poena.

Igokea je tako poslije pet uzastopnih osvojenih Kupova Be i Ha prepustila trofej Sparsima.