01/08/2020 |  22:26 | Autor: B92

Arsenal preko Čelsija do trofeja FA kupa i Evrope

Fudbaleri Arsenala osvojili su engleski FA kup, pošto su u finalu savladali Čelsi sa 2:1 na Vembliju.

Izabranici Mikela Artete su do trofeja stigli poslije preokreta i golova Pjera Emerika Obamejanga.

Važan detalj bio je i crveni karton za Matea Kovačića u 73. minutu.

"Plavci" su bolje otvorili utakmicu i poveli već u 5. minutu, kada je nakon dodavanja Olivijea Žirua gol postigao Kristijan Pulišić.

Ipak, Arsenal do poravnanja stiže samo dvadesetak minuta kasnije.

Cesar Aspilikueta je načinio prekršaj u svom kaznenom prostoru, a nakon intervencije VAR-a, sudija Entoni Tejlor je pokazao na bijelu tačku.

Odgovornost je preuzeo Obamejang i tako izjednačio rezultat.

Ovaj rezultat je bio na snazi sve do 67. minuta, kada je glavni akter ponovo bio Gabonac.

On je veoma lako izbacio Zumu, da bi potom prebacio Kabaljera i tako donio prednost svojoj ekipi.

Pet minuta kasnije Kovačić je "pocrvenio", utakmica je bila nadoknađena više od 10 minuta, ali promjene više nije bilo.

Arsenal je novi osvajač FA kupa i naredne godine će igrati Ligu Evrope.