14/08/2020 |  07:52 | Autor: B92

Srpski dvojac sjajan u oproštaju Sakramenta

Košarkaši Sakramento Kingsa pobijedili su Los Anđeles Lejkerse 136:122 u posljednjem meču ligaškog dijela sezone.
Bogdan Bogdanović (foto:AP/ Kevin C. Cox -
Bogdan Bogdanović (foto:AP/ Kevin C. Cox

Kingsi nisu uspjeli da obezbijede plasman u plej-of i za nekoliko sati će napustiti "Dizni svet" u Orlandu, te im je ovo bila oproštajna utakmica.

Srpski košarkaši Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica odigrali su sjajne utakmice.

Bivši košarkaš Partizana postigao je 27 poena, a uz to je imao šest skokova i devet asistencija, dok je nekadašnji "crveno-bijeli" ubacio 15 uz 13 asistencija i 8 skokova.

Kod Lejkersa nisu igrali Entoni Dejvis i Kajl Kuzma, dok je DŽejms igrao samo u prvom poluvremenu u kojem je ubacio 17 poena.

Utakmica je otvorena u brzom ritmu, a posebno raspoložen bio je Bogdanović.

Srpski košarkaš za šest minuta postigao je 12 poena, međutim Volton ga je izveo iz igre i vratio tek sredinom druge četvrtine.

Lejkersi su iskoristili to što su Kingsi loše odigrali u završnici prve dionice i dobili su je rezultatom 40:30.

Sakramento je mnogo bolje zaigrao u drugoj četvrtini.

Razigrao se Bjelica, kao i Badi Hild i ekipa Luka Voltona brzo je okrenula rezultat.