11/09/2020 |  08:17 ⇒ 08:21 | Autor: B92

"Rakete" ostale bez goriva, Lejkersi nadomak finala Zapada (VIDEO)

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa su treći meč zaredom pobijedili Hjuston Roketse, ovog puta 110:100.

Lejkersi su ponovo lako došli do pobjede i poveli sa 3-1 u seriji.

Njima je potrebna još jedna pobjeda u naredna tri meča kako bi se plasirali u finale zapadne konferencije i igrali sa LA Klipersima ili Denver Nagetsima (3-1).

"Јezerdžije" su bolje počele utakmicu, stekle blagu prednost posle prve četvrtine, ali potpuno nadigrale rivala u drugoj dionici i na poluvrijeme otišli sa +16.

Prednost je nastavila da raste u trećem kvartalu, pa je u jednom trenutku bilo i maksimalnih +22.

Polaganjem Aleksa Karusa u kontri Lejkersi su došli do +23 na sedam i po minuta do kraja i djelovalo je da je utakmica gotova.

Ipak, uslijedila je nevjerovatna serija Roketsa od 22:4, pa je na minut do kraja bilo svega +5 za Lejkerse.

"Tačku na i" stavio je Karuso u narednom napadu, koji je u posljednjim sekundama pogodio trojku koja je riješila pitanje pobjednika.

Lebron DŽejms je bio na korak do tripl-dabla sa 16 poena (7/17), 15 skokova i devet asistencija, a istakao se i Entoni Dejvis sa 29 poena (10/18), 12 uhvaćenih lopti i pet spešnih dodavanja.

Karuso je imao deset poena, a ponovo fenomenalan je bio Radžon Rondo sa 11 poena, deset skokova i osam asistencija.

Na drugoj strani vidjeli smo skandaloznih 2/11 DŽejmsa Hardena, ali ukupno 21 poen (zbog 16/20 sa bacanja) i deset asistencija.

Rasel Vestbruk je imao 25 poena, ali samo po tri skoka i asistencije, Erik Gordon 19, Ostin Rivers 14 poena.

Naredni meč je na programu u nedjelju od dva ujutru po srednjeevropskom vremenu.