15/09/2020 |  18:12 | Autor: RTS

Lajović u drugom kolu mastersa u Rimu

Srpski teniser Dušan Lajović uspješno je startovao na mastersu u Rimu i pobijedio Alehandra Davidoviča Fokinu. Lajović je prekinuo lošu seriju od 10 uzastopnih poraza ako računamo nastupe i na egzibicionim turnirima, pošto je bio bolji od Španca, rezultatom 6:4, 6:4.
Dušan Lajović - Foto: TANЈUG
Dušan LajovićFoto: TANЈUG

Drugi reket Srbije trijumfovao je prvi put od 26. aprila, kada je u prvom kolu Akapulka bio bolji od Stiva DŽonsona.

Sada je uspio da podigne nivo igre u odnosu na prethodni period, protiv momka koji je odigrao odlično na Јu-Es openu, ali nije uspio dovoljno da se adaptira prilikom promjene podloge.

U prvom setu je napravio brejk u trećem gemu koji je, uz mnogo propuštenih prilika, sačuvao do kraja i došao do vođstva.

Drugi je bio mnogo zanimljiviji, pošto je Davidovič Fokina nadoknadio brejk zaostatka, ali je Lajović odmah napravio novi i to mu je bilo dovoljno da završi posao za nešto više od 100 minuta aktivne igre.

Lajović, koji sada ima skor 10-9 u 2020, u drugom kolu će se sastati sa pobjednikom duela Miloš Raonić – Adrijan Manarino.

Masters u Rimu igra se za nagradni fond od 3.465.045 evra, a titulu brani Španac Rafael Nadal.