18/09/2020 |  07:42 ⇒ 08:23 | Autor: klix.ba

Majami slavio protiv Bostona i poveo 2:0 u finalu Istoka (VIDEO)

Košarkaši Majami Hita upisali su i drugu pobjedu u finalu Istočne konferencije NBA doigravanja pobjedom protiv Boston Seltiksa rezultatom 106:101 i došli su do vođstva u seriji rezultatom 2:0.
Boston-Majami (foto:heatnation) -
Boston-Majami (foto:heatnation)

Boston je bolje otvorio utakmicu, a nakon prvog poluvremena Seltiksi su imali čak 13 poena prednosti (60:47). U trećoj četvrtini vidjeli smo novi preokret Majamija, a ekipa s Floride ovaj period igre riješila je u svoju korist rezultatom 37:17. Majami je na kraju slavio rezultatom 106:101.

Čak šest igrača Majamija imalo je dvocifren učinak na ovoj utakmici, ali su se posebno istaknuli Goran Dragić i Bam Adebayo. Slovenac je susret završio s 25 poena i pet asistnecija, dok je Adebayo sakupio 21 poen i 10 skokova. Kod Seltiksa Kemba Voker je postigao 23 poena.

Naredna utakmica ove serije igra se u noći sa subote na nedjelju, dok večeras počinje finalna serija Zapadne konferencije između Los Anđeles Lejkersa i Denver Nagetsa.