22/10/2020 |  23:03 ⇒ 23:04 | Autor: RTRS

Zvezda "hrabro" pala u Njemačkoj

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su u gostima od Hofenhajma 2:0 (0:0) u 1. kolu L grupe Lige Evrope.

Iako je njemački predstavnik bio veliki favorit, imaće za čim da žale u redovima srpskog šampiona, jer bili su ravnopravan rival renomiranom protivniku tokom svih 90 minuta. Imali su i svoje prilike, koje nisu iskoristili, uporni Nijemci sa druge strane jesu i tri boda ostala su u Hofenhajmu.

Meč na Rajn Nekar areni u Zindshajmu praktično je odlučen u 64. minutu golom Kristofa Baumgartnera poslije "sporne" situacije.

Svemu je prethodio jak start Kevina Akpogume na Veljku Nikoliću, "crveno-bijeli" su tražili faul, sudija Ernandes je ostao "nijem", a Hofenhajm poveo tako što je Rudi asistirao za volej Baumgartnera.

Odmah je uslijedio prigovor Dejana Stankovića španskom arbitru, koji ga je isključio, a trener Crvene zvezde odmah na putu ka svlačionici gledao sporan detalj.

To je i "slomilo" Zvezdu, a tačku je stavio Munas Dabur u trećem minutu sudijske nadoknade.